Türk Pokeri Nedir?

Türk Pokeri Nedir?

Türklerin çok tercih ettiği bir tür poker oyunudur. Bu nedenle Türk Pokeri adıyla hafızalara kazınmıştır. Oyunu kendilerine göre entegre ettikleri varsayılmaktadır. Türk Pokeri hakkında merak ettiklerinizi bu yazı ile çözebilirsiniz. Nedir, nasıl oynanır ve diğer poker oyunlarından farkları nelerdir konu başlığı ile makalemizi sizler için derledik.

Öncelikli olarak kaç kişiyle oynandığı hakkında konuşalım. Aralık sayısı 2 ile 5 arasında değişir. Kişi sayısına bağlı olarak farklı kart numaraları ile oynanır. Bu oyuna bahis sitelerinde birçok kategorinin alt başlığı altında rastlamanız olasıdır. Sizi daha fazla meraklandırmadan nasıl oynandığı hakkında sizi bilgilendirmeye geçelim.

Nasıl oynanır?

Yukarıda belirttiğim gibi, toplam deste sayısı, oyunun toplamda kaç kişiyle oynandığına bağlı olarak belirlenir. 2 kişi ile oynandığında 24, 3 kişi ile oynandığında 28, 4 kişi ile oynandığında 32 ve 5 kişi ile oynandığında 36 kart kullanılır.

Destelerle uğraşırken, her oyuncuya 50 kart verilir. Oyun saat yönünde ilerler, bu nedenle kartların saat yönünde dağılımı vardır. Kartlar dağıtıldıktan sonra pot artırma aşaması gerçekleşir. Oyuncunun elindeki kartları beğenip beğenmediğine bağlı olarak, onları yerde bıraktıkları kart sayısı kadar kartla değiştirebilirler.

 Oyun son iki kişi kalana kadar devam eder ve sonra kalan 2 kişi ellerini açar ve en iyi ele sahip olan kazanır. Bu poker türü tamamen görme ve büyütme üzerine kurulu bir oyun türüdür. Bu nedenle keyifli olduğunu düşünen çok fazla oyuncu var.

Türk Pokerinin Diğer Poker Türlerine Göre Farkı

Aslında, çok fazla fark yok. Bu tür bir Poker oyununda, oyuncular ellerinde 5 kartla başlar ve sahip olduklarını en iyi sıraya getirmeye çalışırlar.